Alergie a touha po dítěti

Není žádnou novinkou, že i ženy – alergičky touží otěhotnět. Podle dánské studie je otěhotnění u těchto žen dokonce rychlejší než u ostatních žen. Je možné, že změny v imunitním systému způsobené alergií, pomohou oplodněnému vajíčku rychleji se uhnízdit v děloze. V případě, že žena otěhotní, přicházejí na řadu mnohé otázky: Mohu ještě užívat své léky? Co mám dělat, pokud dostanu astmatický otěhotnění záchvat? Mám podstoupit znecitlivění už teď? V podstatě je důležité, aby byla alergie léčena i v těhotenství. Každopádně by se měly pozorovat všechny zvláštnosti, které se mohou objevit. Nejlépe pořadí těhotné ženě její lékař – specialista (alergolog), který její stav zná.

Desenzibilizace – znecitlivění alergie

Desenzibilizace nebo hyposenzibilizace je způsob léčby alergie. Podávají se při ní podprahové množství alergenů, které ještě nevyvolávají alergickou reakci. Dávky se postupně zvyšují, až je organismus na alergen navyklý a nereaguje.

Vědci radí ženám, které chtějí mít děti, aby si svou alergii nechaly znecitlivět. Jinak je riziko přenosu dané alergie na dítě velmi velké. „Pokud ženy během těhotenství trpí alergickými reakcemi, zvyšuje se tím pravděpodobnost, že dítě zdědí alergii po matce,” říká Udo Markert, ředitel laboratoře na univerzitě v Jeně.

„Desenzibilizace (znecitlivění) před otěhotněním není zárukou, ale snižuje riziko pozdějšího vzniku alergie u dítěte.” Vzhledem k tomu, že trvá nějakou dobu, než znecitlivění proběhne, mělo by být zahájeno co nejdříve.

You must be logged in to post a comment Login