Fotografování bytů z různých úhlů

Velmi často vidíte amatéra fotografující byt na židli. “Ať to tam všechno pěkně vleze”. Shora je opravdu po místnosti fajn výhled. Ale opticky získáte fotografii bytu, která vypadá jako kdyby ukazovala menší pokoj, než je ve skutečnosti!Fotografování bytů z různých úhlů

Pohled na byt shora. Téměř až letecká snímek nemovitosti. Je na ní sice všechno, ale vlastně nezískáte představu o velikosti bytu.

Určitě lepším nápadem je snímat byt z výšky očí dospělého člověka, možná dospívajícího dítěte.

Stejná pokoj z výšky úrovně postele. Co řeknete, který záběr působí tak, že pokoj vypadá největší? To záleží na vybavení, ale obvykle to budou vždy záběry nemovitosti snímané z výšky jednoho metru a méně.

Tento jev se dá snadno vysvětlit. Jsme tak naprogramování. Pokud se díváme dolů, perspektivní linie se sbíhají dolů. To vidíme, když se díváme na věci menší, než jsme my. Naopak, pokud se díváme nad sebe, na velké věci, perspektivní linie se sbíhají vzhůru. Představte si mrakodrapy …

Tento trik využijte i při fotografování bytu. Fotografujte z výšky očí dítěte, nebo ještě z nižšího úhlu. Byt tak nabude monumentálnější a zároveň efektnější vzhled.

You must be logged in to post a comment Login