Hypoteční úvěry

Hypoteční úvěryPeníze – hypoteční úvěry. Hypoteční úvěry jsou formou bankovní půjčky, kde ručíte bance nemovitostí, kterou máte ve vlastnictví nebo za vás ručí nemovitostí třetí osoba, která má ve vlastnictví nemovitost.

Hypoteční úvěry se splácejí minimálně čtyři roky, nejvýše však třicet let. Minimální výše úvěru se obvykle pohybuje od 100 tisíc korun.

Horní hranice hypotéky ve většině bank určena není, bývá omezena jen hodnotou zastavené nemovitosti. Všechny banky poskytují úvěry do 70 procent hodnoty zastavené nemovitosti, většina však půjčí i více – možné je i 100procentní profinancování nemovitosti. Znamená to, že na pozemek si lze půjčit plnou sumu peněz bez toho, abyste měli nějaké úspory.

Finanční zadlužení klienta je však v tomto případě poměrně vysoké, zároveň je třeba mít i vysoký příjem. Hypoteční úvěr se vyplatí vzít až při vyšších částkách, zhruba od 300- až 500 tisíc korun.

Nízké úročení je totiž při těchto úvěrech vyvážené poměrně vysokými náklady na získání úvěru. Úroková sazba se v bankách začíná od 4,29 procenta ročně, jde však pouze o akciovou sazbu, standardní sazba na trhu se v současnosti pohybuje na úrovni šest až šest a půl procenta.

Hypoteční úvěr je možné v případě potřeby kombinovat s jiným typem úvěru. Nabídky bank jsou v progresivním vývoji, je proto důležité sledovat vždy aktuální stav v bankovním sektoru.

You must be logged in to post a comment Login