Jak pečovat o plovoucí podlahu

Před samotným kladením plovoucí podlahy by měly být stěny a strop pokoje už vymalované. Ušetří se tak zbytečný úklid. Také všechny stavební úpravy musí být ukončeny. Podlaha se jednoduše klade na úplný závěr rekonstrukce bytu. Je obecným pravidlem, že lamely plovoucí podlahy směřují od vchodových dveří k oknu pokoje. Mezi stěnou a pJak pečovat o plovoucí podlahuodlahou musí být dodržena mezera, tzv. dilatační spára. Při překážce (např. trubky topení) je třeba vytvořit dostatečný, ale ne velký otvor v podlaze, aby bylo možné lamelu zasunout až za překážku a kolem trubky nasadit krytku, která zamaskuje výřez. Při instalaci bočních lišt se před navrtáním ujistěte, zda v místě vrtání není elektrické vedení. Spoje lišt je dobré překrýt tónovaným tmelem, nebo speciálními krytkami. Všechny úhly je důležité řezat na úhlové okružní pile. Lišty, které dosahují k dřevěné zárubni, se instalují až po osazení zárubní. Nechte si proto v rezervě dostatečnou délku lišty.

V místnosti s plovoucí podlahou je citelně nižší prašnost a dojem z pokoje je velmi působivý. Aby to tak zůstalo co nejdéle, je třeba se o plovoucí podlahu patřičně starat. Údržba není náročná, měli byste ji bez problémů zvládnout sami. Na běžné ošetřování stačí vysavač nebo koště. Důležité je, aby byla podlaha vždy čistá, protože i malé nečistoty mohou vlivem chození způsobit rýhy. Také se doporučuje podlepit nohy nábytku filcovými podložkami.

Nechod’te po dřevěné podlaze s kovovými podpatky. Používejte zvlhčovač vzduchu, pokud relativní vlhkost vzduchu v zimním období ve vytopené místnosti klesne pod 50%. To platí pouze pro dřevěnou podlahu. Ošetřujte podlahu alespoň dvakrát do roka čisticím prostředkem s ochranným filmem (např. Diava parket), který zajistí lesk, usnadní následné čištění a zvýší odolnost vůči poškrábání podlahy.

You must be logged in to post a comment Login