Krájení svatebního dortu

někdo ho volí hned po prvním hlavním jídle, někdo k dezertu, jinde po dalším jídle, po půlnoci, někde na ni i zapomenou v chladícím boxu. V luxusnějších zařízeních svatební pár dělá jen symbolické krájení jako hlavní řez dortem, o ostatní se postará personál. Jinde krájení dortu a roznášení hostům má na starosti ženich s nevěstou.

Společenské povinnosti svatebního páru – ženich a nevěsta během hostiny nemají nikam odbíhat a dlouhodoběji se vzdalovat, zábava bez nich vázne, mají vyzvat postupně všechny svatebčany do tance, věnovat se pozvaným hostům i kamarádům a odradit možných zájemců od případného únosu nevěsty.

Začepčenie, Redova tanec, vybírání do vínku – kolem půlnoci je zvykem podle místních tradic, v režii folklorního souboru, hostiny, DJ, blízké rodiny zrealizovat některou z možností

Odchod hostů ze svatební hostiny – pozvaní hosté, podle potřeby, zdravotních nebo rodinných povinností odcházejí během celého večera. Nejvíce je to citelné po půlnoci. Neměly by však odejít bez rozloučení s párem a hostiteli – svatebními rodiči. Při odchodu je zvyk obdarovat jejich lahví vína, tvrdého alkoholu, krabicí se zákusky, nebo i vhodným malým vzpomínkovým dárkem (speciálně zabalené a darované při odchodu, nebo je mají přímo na stolech při jmenovkách).

You must be logged in to post a comment Login