Kvalitní pánské sportovního oblečení

Outdoor oblečení – Jak vybrat správnou bundu pro turistiku (vlastnosti, materiály)

Důležitou součástí celého outdoorového oblečení je vrchní vrstva. Správný výběr vrchní vrstvy oceníte ve chvíli, kdy vám právě povětrnostní podmínky nebudou zrovna přát.

Co je to vrchní vrstva a jaká je její hlavní funkce?

Vrchní vrstva je ochranná vrstva, která vás chrání proti vlivům počasí a zároveň uchovává vlastnosti vrstev spodních.

Hlavní funkcí outdoorové bundy je tedy poskytnout maximální možnou ochranu těla před mrazem, větrem, chladem a ostatními nepříznivými podmínkami počasí a tím pádem vás může ochránit před zdravotními komplikacemi. Nevhodně zvolená vrchní vrstva vám může způsobit nepříjemný pocit z mokrého oblečení a to ztrátou tělesného tepla. Proto musí vrchní vrstva zabránit ztrátě tělesného tepla a nachlazení.

Vybírejte pánské sportovní bundy podle ročního období.

V zimě se velmi často používají sportovní bundy, které obsahují prodyšnou membránu (membránové materiály, tkaniny se zátěrem), tato membrána je odolná proti vodě a větru, a zároveň umožňuje transport tělesné vlhkosti. Celkovou funkčnost bundy zefektivní také účinný systém odvětrávání.

Během provozování fyzických aktivit v teplých měsících je vhodné použít vrchní vrstvu z vysoce prodyšného větru a odolného materiálu.

V dnešní době jsou velmi populární softshellové materiály – tyto materiály se vyznačují vysokou odolností vůči větru, nepromokavostí a solidní prodyšností. Využívají se hlavně v méně náročných klimatických podmínkách, což vám dovolí snížit počet vrstev na dvě. Jedná se o kombinovanou vrstvu, která v sobě spojuje vlastnost izolační a vlastnost ochranné vrstvy.

Dále taky nezapomeňte na pánské funkční prádlo a oblečení, se kterým se můžete sportovat i během zimních dnů.

You must be logged in to post a comment Login