Laminátové podlahy

Oblíbenou a vyhledávanou alternativou dřevěných podlah jsou laminátové krytiny. Podstatným důvodem je cena. Patří k finančně dostupným a snadno koLaminátové podlahymbinovatelným podlahovým krytinám. Při výběru můžete popustit uzdu fantazii a vytvořit nezapomenutelné a originální variace.

Jsou zhotovovány nejnovějšími technologiemi, které jim dodávají skvělé užitné a estetické vlastnosti. Vybírat můžete z pestré palety barevných odstínů a nápaditých vzorů. Nejčastěji povrch laminátu připomíná dřevo, mramor nebo kámen. Zákazníci oceňují vysoký stupeň barevné stálosti a tvrdosti. Vlastnosti laminátové podlahy ji předurčují k uložení do intenzivně využívaných místností. Pokud se rozhodnete pro využijte laminátových podlah pro komerční účely, volte průmyslové laminátové podlahy. Jsou přizpůsobeny velké zátěži a nemusíte se bát poškození. Při běžných domácích podlah se předpokládá dostatečná tlaková odolnost. Nemusíte se bát zatížení těžkého nábytku ani výraznějšího mechanického poškození. Pozitivem je maximálně jednoduchá údržba. Vystačíte si s vlhkým hadrem a speciálními čisticími prostředky. Laminátové podlahy jsou vhodné do místností, kde se zdržují alergici.

U laminátových podlah se nepředpokládá nutnost žádné další dodatečné povrchové úpravy. Případné poškození lze snadno odstranit lehkým zbroušením nebo výměnou.

Podlahy z laminátu se dodávají ve dvou provedeních, které určují způsob spojení při pokládání. Může jím být zámek nebo pero – drážka. V drtivé většině případů jsou vyráběny z dřevěných materiálů. Skládají se z několika vrstev, přičemž základním materiálem jsou dřevěné vlákna v lisované podobě. Tloušťka se pohybuje od čtyř do osmi milimetrů.

Levná, dostupná v širokém sortimentu, odolná vůči vodě a tlaku, přizpůsobivá – slova, která charakterizují laminátovou krytinu. K objektivity celkového pohledu na laminát je nutno dodat, že problémem bývá vlhkost v místnosti. Materiály, ze kterých je podlaha vyrobena nejsou schopny odolávat nepřiměřené vlhkosti. V porovnání s dřevěnou podlahou se vyznačuje nižšími tepelnými a zvukově izolačními vlastnostmi.

You must be logged in to post a comment Login