Nábytek do vstupních částí interiéru

Zazvoní zvonek, otevřete vstupní dveře a jste v předsíni. Předsíň má široké praktické uplatnění a je vizitkou celého domova. První dojem, který si návštěvník odnese, ve velké míře utváří první místnost. Nábytek do vstupních částí interiéru

Předsíň v panelákových bytech a obytných domech bývá nejmenší místností stavby. Přesto vysílá důležité signály o majiteli domu a jeho zvyklostech. Předsíň si zapamatuje každý návštěvník. Vstupní místnost plní v interiéru řadu důležitých funkcí. Je místem, kde se odkládá oblečení, boty, klíče, tašky a pošta. Navzdory malému prostoru je třeba, aby vstupní hala plnila roli odkládacího prostoru a pozitivní vizitky domova.

Základními vlastnostmi, kterými má předsíň disponovat, jsou přehlednost a všudypřítomná čistota. Vhodnou volbou pro vstupní halu je vestavěná skříň. Vestavěná skříň poslouží pro odložení oblečení a bot, které momentálně nepoužíváte. Samozřejmostí promyšlené předsíně je dostatečné množství věšáků a háčků na zavěšení oděvů a tašek. Každý člen rodiny by měl mít přidělen prostor, kde si bude věci odkládat. Volte raději několik věšáků, které jsou nápadité. Poslouží všem členům rodiny i návštěvníkům. Vyhnete se přeplněným a nepřehledným prostorem vstupní části a zbytečnému přetížení jednotlivých věšáků.

Při plánování poličky na boty myslete na několik důležitých skutečností. Volte víceřadé skříňky, které pomohou při přehledném a praktickém uspořádání obuvi. Na spodek poličky vložte gumovou podložku pro odkládání mokrých bot. Oceníte ji v sychravém a vlhkém počasí.

Stolek, který přiléhá ke stěně, je ideálním řešením pro odkládání klíčů a pošty. Na stolek můžete uložit dekorativní prvky. Nezapomeňte na podnosy nebo košíky, které zvýší přehlednost naskládaných předmětů v předsíni a celkovou estetiku.

Při plnění praktických náležitostí předsíně, myslete od samého počátku na design. Vchod do domu je místem, které naznačuje, co se nachází dál. Předsíň má být zařízena ve stylu, který převládá v celém domě. Každá místnost v značné míře vystihuje charakter majitele.

Podstatná je barva stěn v předsíni, která návštěvníka pozitivně naladí. V moderních bytech je předsíň otevřeným prostorem. V tomto případě volte stejnou barvu jako v ostatních částech bytu. Pro vstupní haly s velkou intenzitou provozu jsou vhodné barvy odolné vůči otěru. Dobrým a nápaditým řešením jsou dřevěné obklady nebo originální keramické mozaiky.

Do předsíně vyberte vhodné osvětlení. Důležitou estetickou a praktickou funkci mají zrcadla. Správně umístěny zrcadla ve vstupní místnosti prostor opticky zvětší. Volte kvalitní druhy nábytku a interiérových doplňků. Dbejte na kvalitu, styl a celkový design.

Další podstatnou částí zařizování vstupní místnosti jsou podlahy. V první řadě zohledňujte velikost předsíně, nakolik velkoformátové dlažby jsou maximálně nepraktické a neestetické. Mramor a přírodní břidlice se vyznačují jemnou elegancí a nadčasovostí. Dřevo přináší do vstupní haly teplo a závan přírody. Trvanlivé a praktické jsou podlahy z linolea a PVC. Hodí se do frekventovaných místností a rodin s malými dětmi. Rozličné barvy, styly a vzory přinášejí široké možnosti kombinování.

Hadr u dveří nemusí být nevkusná. Použijte fantazii a vytvořte z ní dekorační prvek místnosti. Tradiční plátno ozdobte slaměnou dekorací, malbou nebo papírovou ozdobou. V mokrém počasí bude po ruce a použijete ji na praktické účely.

You must be logged in to post a comment Login