Stylová terasa z dřevěných desek

Z divadelního žargonu známe, že desky znamenají svět. Pokud se o malé dřevěné pódium pokusíme i doma, v naší zahradě, nemusíme se obávat, že v ní bude absentovat idylická pohoda. Posezení s rodinou a kamarády posuneme i díky “výmluvná” terase na vyšší level.

Jednoduchý záměr
Při snaze zpestřit zahradu nám napadají různé finty, jak ji přeměnit na oázu fantazie a harmonie. Někdy máme tendenci přemýšlet složitě, jen proto, abychom přišli s neokoukaným nápadem. Jak se říká – v jednoduchosti spočívá krása. Pokud se budeme tohoto principu držet i nadále, je jisté, že naše realizace bude obdivovat i celé širé okolí.

Architektura zahrady
Zahrada představuje tvárnou hmotu, ze které se dá vymodelovat cokoliv. Pokud ne za pomoci zahradního architekta, tak díky vlastní invenci nebo vhodného zdroje inspirace. Geometrie, rustikální dekorace či bohaté záhony? To vše jsou nástroje, kterými umíme zahradu vyladit do požadované podoby v závislosti na jejím plochy, tvaru a orientace.

Dobíjíme si baterie
Novodobý trend přinesl velké rodinné domy a malé pozemky s travnatým povrchem. Rychlé životní tempo nám častokrát nedovoluje, abychom se starali o okrasné rostliny či pěstovali nějaké ovoce nebo zeleninu. I přesto zahrada zůstává stále místem, kde si jezdíme dobít své vnitřní baterie. Místo sestavené z prken zde hraje důležitou roli.

Dřevo nikdy nezklame
Přírodní materiál se nedá ničím jiným vynahradit. Dřevo, příjemné na dotek, je odolné vůči mechanickému poškození a různým povětrnostním podmínkám. Prospívá mu dokonce i zvětrání, které se nepokládá za chybičku krásy. Kromě terasy u domu můžeme z desek zhotovit ostrov ve formě čtenářského koutku s polštáři pod stromem uprostřed zahrady.

Místo na relaxování
Pokud orámujeme širším dřevěným chodníčkem jezírko nebo keře, vznikne nám plocha na relaxování, po níž se dokážeme projít bosí nebo si lehnout, abychom mohli v příjemném prostředí sledovat plovoucí oblaka tančit na obloze Polonez. Dřevo v kombinaci s kameny je pro zahradu, prodlouženou ruku přírody, tou nejlepší volbou. Přesvědčí vás o tom fotografie v obrazové příloze pod článkem.

You must be logged in to post a comment Login